Перейти до основного вмісту

Поради

Основна мета будь-якої дії - систематизація і узагальнення отриманих знань, що в результаті призводить до отримання нового результату. (Не дарма закінчую універ, хоч щось розумне знаю😅)

І саме з цією метою, вирішила урізноманітнити цю подобу блогу корисними публікаціями, що можуть стати у нагоді всім, хто пише, та-й можливо буде цікавим тим, хто читає але цікавиться тим, як відбувається процес створення книг, персонажів та історій.
Одразу зауважу, що все написане тут не претендує на звання істини та не створюється з метою подальшого перетворення на посібник для письменника. Це швидше історія того, як 5-річна мала одного разу підійшла до мами і вкотре попросила записати віршик, що придумала, а мама їй сказала "Боже, Даша, коли ти вже навчишся писати?". Ну от.. Даша виросла, писати навчилась і передував цьому довгий і нудний шлях від першої вчительки, схибленої на релігії, від курсів, лекцій та марафонів письменників, до перших власних публікацій, перших літературників, перших ночей поезії і літературного клубу. Тож, маємо що маємо, але гадаю, якби я десь у 15 знайшла подібні записи - була-б рада, адже уникнула б багатьох помилок, яких припустила😉

Я не буду переповідати тут свою біографію, бо по-перше це нікому не потрібно, а по-друге - дивись пункт "По-перше". Але хочу вказати певні ключові моменти, що привели мене сюди, а як наслідок і вас теж.
Вперше я почала складати подобу віршів (так, всі ми мабуть, починали з віршів, нещодавно викинула на макулатуру десь зошитів 40 з віршами і ні про що не шкодую) ще у дитячому садку. Спогади з того часу у мене є, хоч і уривчасті, але один з найяскравіших - мені 5, мама готує печиво у вигляді білочок і я знову приходжу і прошу її записати. І вона пише, а між тим тихо говорить "Боже, Даша, коли ти вже навчишся писати?". Писати я навчилась за рік і з того часу в моїх чорновиках періодично з'являлись віршовані рядки. Але зараз не про те. А про те, що записувати все-ж треба. Отже. 

Правилами я це назвати не можу, адже хто я така, щоб встановлювати правила?

ПОРАДА 1

Пишіть. Люди, пишіть де б ви не були! Що-б ви не робили. Завжди можна записати ідею, записати якісь випадкові слова, що прийшли у вашу голову з причини поки невідомої! Я свято вірю, що слова не приходять в голову просто так, а всі вони повинні бути озвучені у вигляді розмови, або у тексті, але вони мають право на існування. Нехай навіть у вигляді чернетки, нехай навіть у вигляді незрозумілого набору слів. Просто запишіть, забийте у нотатки і забудьте. Прийде час - і воно саме заговорить. 

Дивна і місцями смішна історія, коли я прокидаюсь посеред ночі і починаю шукати ручку, бо "прийшло", перші роки подружнього життя, мій чоловік лякався і думав що в мене якийсь напад, з часом звик. Зараз навіть не реагує. Я не люблю записувати щось на диктофон - мені не зручно, але і це є досить зручним методом, особливо якщо слова біжать вперед руки. Так народжуються найабсурдніші, але найгеніальніші ідеї! Ідея "Криги" прийшла, під час вечері у одному з ресторанчиків і під здивовані погляди офіціанток я сиділа і писала, поки вечеря не охолола, а слова в моїй голові не змовкли. Ідея "Крихітки" прийшла під час підготовки до екзамену і довелось на ньому імпровізувати, бо добу я не розлучалась з ноутбуком, адже герої буквально говорили у голові і мені точно було не до вивчення історії середньовічної Франції. Ідея слів Василини з "Ознак дорослішання", де вона каже до Павла "Я так відчуваю і саме так мене болить", прийшла взагалі у художньому музеї, коли я споглядала картину Віктора Зарецького "Туга. Жовтень" і там теж довелось дивно, але швидко це все записати, бо я знала що щойно вийду з залу - забуду про все.

Тож просто - запасіться папером, записниками і ручками. Розпихайте їх у будь-які доступні місця, якщо добре перетрусити мої сумочки та рюкзаки - можна зібрати дитину у перший клас😅😅, але жодного разу я не пошкодувала, що у мене є ручка та аркуш.

Отже. Перша порада - пишіть. Пишіть багато, пишіть навіть коли самі не розумієте чому ви це робите. Пишіть списки якихось рис характеру, пишіть риси зовнішності, записуйте якщо побачили на вулиці гарну людину - опишіть її зовнішність, особливі прикмети, бо потім ця людина може розповісти вам свою історію, що впишеться у новий роман. Пишіть про те як ви відчуваєте зміни погоди (навіть якщо крутить коліна😃), пишіть про те що ви відчуваєте коли бачите як змінюється сезон, опишіть чому і за що любите певну пору року, опишіть відчуття, які викликають пухнасті рукавички, або гаряча ванна. Скільки-б я не читала "Посібників для письменників", скрізь пишуть брати ручку. Але ніхто не вказує що саме з цією ручкою робити. Тож.. просто використовуйте за призначенням і пишіть нею все, що ви бачите. У мене два головних інструменти - ручка і фотоапарат, першим я описую усе, а іншим - показую. І іноді це дуже допомагає об'єднати усе у одну картину. Адже відмінність між цими двома речами у тому, що я можу за допомогою слів допомогти уявити читачу написане, а за допомогою фото - допомогти відчути зображене. Тож, спробуйте себе також у інших жанрах творчості, можливо, краще відчувати слова, вам допоможе малювання або фотографія. Ну принаймні, для мене вони йдуть парою.

На сьогодні, думаю, інформації достатньо.

Тож додаю вам фото того, як зазвичай я виглядаю коли пишу, а пишу я завжди.


Коментарі

Актуалочка

Навіщо ви читаєте?

Чим більше я читала - тим більше запитань з'являлось у моїй, тоді ще дитячій голові. Чим більше запитань з'являлось - тим більше книг я читала, щоб знайти на них відповіді. Мабуть, саме тому, доживши до такого поважного віку, я все ще - студентка😅і думаю що дві освіти - не межа😄Але питання не у тому. Я не знаю, чи прочитає це взагалі хто-небудь, от чесно. Але якщо хтось тут є і я не розмовляю зараз зі своїм котом, що дивиться золотими очима на мої потуги завести блог, у якому зможу спілкуватися з людьми, то мені дуже цікаво – що спонукає вас читати?  За філософськими роздумами про причини читання людьми художньої літератури, було випито чимало чашок кави, обговорено довгі години бесід з друзями, проведено чимало ночей за розмовами на моїй кухні і ще більше за пустопожнім спогляданням білої стіни. Але однозначної відповіді я так і не змогла знайти. Якщо поглянути на мою власну бібліотеку, то там можна виявити мабуть відсотків 80 художньої літератури у різних жанрах, вона значн

Вам ж цікаво, навіщо я вас тут всіх зібрала?

Привіт! Якщо ви тут - отже знаєте хто я. Менше року тому я припинила "Писати у стіл" і нарешті показала свої творіння світу на одному із порталів для письменників та читачів. За ці 10 місяців ми познайомились, сформували власну, хоч і маленьку, але неймовірну аудиторію, яку я дуже сильно люблю💖 І все було-б добре, але мені не вистачає того функціоналу, що може запропонувати портал. Тож сьогодні я вирішила що знову прийшов час змін та створила цей блог. Не лякатись, я не збираюсь перетворюватись на блогера і показувати вам усі свої чашки з кавою та чаєм😅. Я просто хочу спілкування. Мені цікаво дізнатись хто мої читачі, чим вони живуть, дізнатись чому з тисяч неймовірно талановитих авторів, обрали саме мої книги. Я хочу мати змогу спілкуватися з вами, дякувати вам за підтримку і теплі слова. Хочу знати що саме ви бажаєте читати, вислуховувати ваші думки та критику (чесно кажучи, у мене нереально добрі читачі, адже за увесь час жодної критики не було, але раптом вам є що сказа

Порада №2

  День невпинно наближається до свого логічного завершення, а отже прийшов час писати😈 Отже, повертаючись до порад собі 15-річній (що сказати, якщо колись винайдуть машину часу - я буду щаслива), можу сказати основне. Читати! Читати багато. Читати усе, що лише можна, читати так, мов вперше і востаннє, аж поки не знайдеш своє💖В чомусь процес пошуку та сторення власної бібліотеки, схожий з підбиранням людей у своє оточення. Ви-ж не бажаєте оточувати себе людьми, що не приносять радості і лише сіють у вашій душі сумніви?  Якщо поділити мої книжкові полиці умовно, то мабуть, вийде таке сортування: - Детективи - Історичні художні романи - Вічна класика, як Привид Опери і Божественна комедія, Принц та жебрак і понад 50 книг такого стилю. - Любовні романи Щоденник пам'яті, До зустрічі з тобою (.. і мабуть, на цьому все, бо про любов я читаю зазвичай он-лайн👰) - Література наукова - Література професійна і не дуже😊 Взагалі я обожнюю книги саме у матеріальному вигляді. Щоразу намагаюсь

Декілька слів про публікації і осінь

Поки я тут сиджу у оточенні чашки з фервексом, фотошопу та бубна (не запитуйте навіщо, просто прийміть як факт) і намагаюсь не з'їхати з ґлузду від обробки однієї зі зйомок, зрозуміла одну просту річ. Попри усі заперечення мною факту професійного вигорання, чи-то клятий грип, що підкрався, як +3 кілограми на вагах непомітно та безповоротно, чи-то відкриття комерційного кабінету з усіма нервами, пригадуванням того, який-же у мене був підпис, коли я отримувала новий паспорт та певних сутичок з модераторами порталу.. але щось викликало всередині такі відчуття безпорадності та самоності, що не рятує ані робота, ані чоловік, що скоро сам від мого стану на місяць завиє, ані навіть мій шалено коханий кіт, що приходить на першу вимогу.  Відчуття, вкрай неприємне і це відображається на моїй творчості, а саме.. відчуваю, що за два дні, коли нові розділи що написані уже давно, будуть опубліковані – на вас чекає день-другий затримки публікацій, бо у мене в голові сидить мавпочка, що плескає у